tr en
Kapat TR EN Anasayfa Kisbu Basal Fibril Hakkımızda Spunbond Pe & Peva Film Elyaf Spunlace Alez Lamineli Ürünler Baskılı Ürünler Yardımcı Ürünler Kapitone Teknoloji Blog İnsan Kaynakları İletişim ONLINE BASAL
kisbu      kisbu kisbu kisbu

HAKKIMIZDA


“Alın teri” bizim diğer adımız. Kaliteyi “alın teri”yle üretiyoruz.

KİSBU’nun yolculuğu, bundan yaklaşık 40 sene önce başladı. Şirketin temellerini 1978 yılında, Mercan Satış Şubesi’nde atan Nedim KİSBU, şirkete isim olarak Osmanlıca’da “çalışıp çabalayarak elde etme, çalışarak kazanma, alın teri” anlamına gelen soyadını verince, KİSBU’nun felsefesini ve geleceğini de belirlemiş oldu. İlk yıllarda daha çok polipropilen iplik, polyester iplik halat ve branda üzerine faaliyet gösteren şirket, sonraki yıllarda suni deriyi de ürün yelpazesine kattı.10. yılında önemli bir atılım yapan KİSBU, İstanbul Bayrampaşa’da ürünlerini depoladığı yeni bir şube açarak büyüme sürecindeki ilk adımı da atmış oldu.Açılan bu şubenin meyvelerini vermesiyle giderek daha da gelişen ve büyüyen KİSBU, müşteri portföyüne daha iyi hizmet vermek için ikinci satış şubesini açma kararı aldı.1993 yılında açılan ikinci şubesiyle şirket, müşterilerine daha hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmet vermeye, aynı zamanda da bünyesine yeni müşterileri katmaya başladı. Şube ağı giderek büyüyen ve gelişen KİSBU, 1997 yılında büyük bir yeniliğe imza atarak Türkiye piyasasını Nonwoven Spunbond (dokusuz örgüsüz) kumaşla tanıştırdı ve sektörde öncü konumuna geldi. Yıllar içinde imza attığı sayısız yenilikle bu konumunu güçlendirmeye devam etti. Giderek yükselen başarı grafiğiyle KİSBU, daha büyük pazarları hedef alarak 2002 yılında Beylikdüzü’nde 4.000 m²’lik bir üretim tesisini faaliyete geçirdi.

2004 yılında, müşteri ağını geliştirmek, pazar payını daha da artırmak için üçüncü satış şubesini Bursa’da açtı.İlerleyen yıllarda ise İstanbul, İzmir ve Denizli’de yeni satış şubeleri açarak Türkiye çapında büyümesini sürdürmeye devam etti. Yatırımlarına hız veren şirket, 2006 yılında 12.000 m²’lik ikinci üretim tesisini İstanbul Çatalca’da, üçüncü üretim tesisini ise 2009 yılında Denizli’de kurdu. Beylikdüzü’nde açılan ilk üretim tesisine 2010 yılında 4.000 m²’lik, 2014 yılında ise 7.000 m²’lik ek üretim alanı ilave ederek merkez yönetim binasını da buraya taşıdı. Şirketin en yeni üretim tesisi ise Tekirdağ Muratlı’da yer alıyor. KİSBU, bugün toplam 40.000 m²’lik kapalı alandaki üretim tesisleri ve modern yönetim anlayışıyla hem ürün çeşitliliğini hem de üretim kapasitesini her geçen yıl artırmaya devam ediyor. Satış ağını hem yurt içinde hem yurt dışında genişletmeye devam eden KİSBU, 2017 yılında çıkardığı Basal markasıyla birlikte büyümesini sürdürüyor.